Ta strona wykorzystuje cookies, sprawdź po co i dlaczego Rozumiem i akceptuje

ZIEMIA TARNOWSKA - 3 DNI

POLSKA - 3 / 4 dni

  

Bochnia, Nowy Wiśnicz, Tarnów, Zalipie

1149.00
PLN / OSOBA

Szczegóły oferty

26.07 - 28.07.2024
autokar
2 posiłki
1 osoba
Organizator: TOURIST2

Kalkulacja


Oblicz cenę dla wybranej liczby osób


Terminy


Jeśli chcesz przejść do rezerwacji któregoś z poniższych terminów, kliknij w niego.

26.07 - 28.07.2024 3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1149 PLN
27.09 - 29.09.2024 3 dni Autokar
Rezerwuj
Wyprzedane
1099 PLN

Termin potwierdzony przez organizatora.

Opis

Program:

ZIEMIA TARNOWSKA - BOCHNIA, NOWY WIŚNICZ, BRZESKO, TARNÓW, LIPNICA MUROWANA, DĄBROWA TARNOWSKA, ZALIPIE

1 dzień: wyjazd wg rozkładu jazdy (zbiórka uczestników 15 min przed wyjazdem), przejazd do Bochni. Bocheńskie Żupy, są najstarszą na ziemiach polskich kopalnią soli, a zarazem najstarszym zakładem przemysłowym działającym nieprzerwanie od 1248 roku do końca XX wieku. W wyniku działalności górniczej powstał labirynt solnych korytarzy i komór, gdzie dziś historia łączy się ze współczesnością. Podczas pobytu w kopalni będziemy mogli docenić podziemne atrakcje turystyczne proponowane przez kopalnie soli Bochnia: zwiedzanie kopalni i muzeum multimedialnego. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu udamy się Nowego Wiśnicza, gdzie od XIV wieku wznoszono zamek, który dziś jest jednym z najcenniejszych dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno – obronnej w Polsce. Następnie odwiedzimy Brzesko. Najstarszym zachowanym zabytkiem miasta jest XV-wieczny kościół św. Jakuba odbudowany po pożarach w stylu neogotyckim. Również większość kamieniczek na Starym Mieście otrzymała elewacje eklektyczne z elementami secesyjnymi. Kolejnym punktem programu będzie Tarnów. Miejscowość może pochwalić się wyjątkowej urody Starym Miastem, w którym zachowały się uliczki w średniowiecznym planie, gotyckie i renesansowe budowle, fragmenty murów obronnych. Tarnowska bazylika katedralna urzeka wyjątkową atmosferą i bogatym wyposażeniem. Centralnie ulokowany na rynku ratusz, pierwotnie gotycki, wielokrotnie przebudowywano, nadając mu ostatecznie cechy stylu renesansowego. Na ul. Żydowskiej znajduje się furtka prowadzącą do miejsca, w którym do czasów II Wojny Światowej stała synagoga. Na skalistym cyplu Góry św. Marcina zachowały się ruiny wspaniałego niegdyś zamku Tarnowskich, a samo wzgórze słynie z pięknego widoku na miasto. Następnie pojedziemy do Lipnicy Murowanej. Miejscowość stanowi przykład średniowiecznej zabudowy miejskiej o charakterze targowym. Parterowe domy podcieniowe w pierzejach rynku nadają miastu unikalny wygląd, a drewniany kościół św. Leonarda zachwyca bogatymi polichromiami. Przejazd do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do Dąbrowy Tarnowskiej, jej historia sięga końca XIV wieku, a przez lata miasto było centrum produkcji, usług rzemieślniczych oraz wymiany handlowej dla okolicy. O wielkości miasta może świadczyć synagoga zbudowana w drugiej połowie XIX wieku, która należy do największych w Małopolsce. Następnie udamy się do Zalipia. Wieś od dawna słynie z malowanych chat, a zwyczaj ozdabiania wiejskich izb kwiecistymi malunkami wywodzi się z końca XIX wieku, kiedy to mieszkanki wsi zaczęły dekorować wnętrza chałup kwiatami wykonanymi z bibułki, wycinankami i pająkami ze słomy wiszącymi u powały oraz malowanymi na ścianach kwiatami. Prace zalipiańskich artystek można podziwiać m.in. w Zagrodzie Felicji Curyłowej i w "Domu Malarek" oraz podczas spaceru przez tą malowaną wieś. Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia

Cena zawiera: przejazd autokarem - standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 2 noclegi obiekt hotelarski na trasie wycieczki – pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie: 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.
Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu turystycznego (bilety wstępu i opłaty wejściowe, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy muzealni, opłaty lokalne, wypożyczenie systemu Tour Guide).
Opłat i wycieczek fakultatywnych.
Orientacyjny koszt programu turystycznego: ok. 45 - 62 zł/os, dodatkowo zwiedzanie kopalni soli w Bochni - koszt ok. 52 - 82 zł/os  - koszt finalny uzależniony od indywidualnych ulg i zniżek.

Uwagi:
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji (koszt 3,5 % ceny wyjazdu).
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Koszty płacone za całą grupę (np. opłata rezerwacyjna, przewodnicy muzealni) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty realizacji programu turystycznego zostały oszacowane na dzień 01.10.2023 r. dla grupy 40 osób i nie zawierają indywidualnych dobrowolnych datków na obiekty sakralne. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
W cenie podstawowej biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast w cenie imprezy nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta bezlaktozowa, dieta wegańska).
Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Inne: Dokwaterowanie do pokoju 2 lub 3 osobowego - bez opłat. Dopłata do pokoju 1 osobowego: wg cennika imprezy. Cena nie zawiera dopłaty za połączenie antenowe.
1. Bochnia, Polska
2. Nowy Wiśnicz, Polska
3. Brzesko, Polska
4. Tarnów, Polska
5. Zalipie, Polska
6. Lipnica Murowana, Polska
7. Dąbrowa Tarnowska

Komentarze